Основні завдання та функції

      Докторантура та аспірантура є структурним підрозділом Національної академії внутрішніх справ для створення умов безперервної освіти, підвищення науково-педагогічної і наукової кваліфікації громадян і здобуття наукового ступеня доктора філософії або доктора наук.

   Основними завданнями докторантури та аспірантури є:

     - забезпечення підготовки кваліфікованих науково-педагогічних і наукових кадрів для навчальних закладів, науково-дослідних установ, органів і підрозділів МВС та Національної поліції України. Це завдання виконується шляхом інтеграції навчання і практики, повного та ефективного застосування всіх елементів наукового та навчально-виховного процесу із врахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій;

     - забезпечення належного рівня фундаментальних та прикладних наукових досліджень в академії, їх інтеграції з навчальним процесом і практичною діяльністю правоохоронних органів, розвитку наукових досліджень, їх планування, організації проведення, а також упровадження результатів останніх у практику і навчальний процес;

     - діяльність докторантури та аспірантури здійснюється відповідно до плану роботи докторантури та аспірантури на навчальний рік, плану основних заходів НАВС на навчальний рік, який затверджується ректором. Плани роботи докторантури та аспірантури складаються на підставі керівних документів, які визначають зміст підготовки науково - педагогічних і наукових кадрів в системі МВС України, перспективних і календарних планів основних заходів НАВС і повинен передбачати конкретні заходи (виконавців, терміни виконання) з організаційно-управлінської діяльності, кадрової роботи, професійної підготовки, виховної роботи, соціально-психологічної роботи, дисципліни та законності, навчально-методичної роботи, науково-дослідної роботи, організації служби та внутрішнього порядку, культурно-масової роботи тощо. 

При виконанні основних завдань докторантура та аспірантура здійснює такі функції:

    - організація роботи підрозділів НАВС щодо відбору, перевірки та підготовки кандидатів на навчання до докторантури та аспірантури.

    - формування за погодженням з секретаріатом Приймальної комісії та кафедрами атестаційних комісій з приймання вступних випробувань і кандидатських іспитів.

    - організація звітування не менше двох разів на рік докторантів, ад’юнктів (аспірантів) на кафедрах (лабораторіях) із запрошенням наукових керівників (консультантів) та призначенням експертів для оцінки результатів виконання індивідуальних планів роботи.

    - щорічне атестування ад’юнктів (аспірантів) з підготовкою відповідних наказів про переведення на наступний рік навчання.

    - організація забезпечення проходження педагогічної і науково-дослідної практики ад’юнктами (аспірантами), їх звітування на кафедрах (лабораторіях) про результати її виконання.

    - розробка проектів наказів, розпоряджень, методичних рекомендацій та інших документів з питань забезпечення діяльності докторантури та аспірантури.

    - залучення докторантів та ад’юнктів (аспірантів) до участі у наукових конференціях, семінарах, круглих столах та інших заходах наукового характеру, що проводяться на базі НАВС та інших навчальних закладів і наукових установ.

     Робота докторантури та аспірантури ґрунтується на принципах науковості, демократизму, персональної відповідальності й гласності обговорення питань, що віднесені до її компетенції.